Javier La Rosa

Javier La Rosa

   Javier La Rosa pochodzi z Hawany, gdzie pracował w Centrum Kultury Castillito i udzielał się muzycznie. Od czasu przyjazdu do Wielkiej Brytanii 9 lat temu jest Dj-em, gra salsę i reggaeton, timbę, latin, hip-hop i R&B na różnego rodzaju eventach.

   Jest finalistą Bacardi's DJ Competition w Hawanie, finalistą Hanover Square w 2003. Pojawił się w magazynie iD London (edycja październik 2005 r.) jako jeden z liderów brytyjskiej latynoskiej sceny muzycznej.

   Javier jako DJ towarzyszy wielu największym muzykom kubańskim na koncertach w Wielkiej Brytanii i Francji. Należą do nich Los Van Van,  Pupy y los que son son, Maykel Blanco, Elito Reve, Sierra Maestra, Osvaldo Chacon, Paulito FG, Sur Caribe, Manolito Simonet y su Trabuco i Candido Fabre.

   Znany bywalcom festiwalu w Rovinj, gdzie napędza kubański parkiet od wielu lat. Ceniony za duży wybór niestandardowych i unikatowych utworów, świetne wyczucie parkietu oraz umiejętność zamiany każdej imprezy w nieokiełznane szalone party, z którego nie można wyjść. Zwany ,La maquina de Cuba'.