Madeline Rodriguez

Madeline Rodriguez

   Madeline urodziła się w Cienfuegos (Kuba). Od najmłodszych lat tańczyła w zespołach dla dzieci w prowincji Cienfuegos, co sprawiło, że taniec stał się jej życiową pasją i zawodem. Ukończyła Szkołę Sztuk Pięknych w Hawanie z tytułem tancerza i instruktora w specjalizacji afro-kubańskich i tradycyjnych tańców kubańskich. Przez dwa lata była solistką baletu "Guanaroca" w swojej rodzinnej prowincji.

   Do Francji przyjechała w 1994 roku. Z biegiem lat (od 2001r. do chwili obecnej) Madeline stała się założycielem i choreografem zespołu folklorystycznego "Batakim"  i dyrektorem artystycznym kilku szkół tańca w Tuluzie i Paryżu.

   Przez te wszystkie lata, Madeline jako tancerka występowała także z czołowymi kubańskim zespołami grającymi salsę. Była też instruktorem na wielu festiwalach oraz członkiem ekipy Cubamemucho. Tańczyła też wiele lat z grupą folklorystyczną "Okilakua".

   Jest promotorem kultury kubańskiej, organizuje podróże na Kubę z (Cienfuegos, Havana i Trynidad). Od 2010r.jako dyrektor artystyczny prowadzi szkołę Salsyando w Tuluzie.