Koncert

Jose Torres y Salsa Tropical

  Na VI Festivalu Cubano zapowiadamy jedyne w swoim rodzaju wydarzenie koncertowe oraz jubileusz pierwszej w Polsce orkiestry salsowej.
W maju Jose Torres obchodzi 15-lecie założenia pierwszej w Polsce orkiestry salsowej JOSE TORRES Y SALSA TROPICAL, z którą zaczął  promocję muzyki kubańskiej w naszym kraju. W ślad za tym poszło nagranie płyty o tym samym tytule „Jose Torres y Salsa Tropical” i kolejnej „Torres Salsa Carnaval''. Wtedy także ruszyły pierwsze kursy salsy w Polsce...

   Koncert festiwalowy tworzyć będzie aż 14 osobowa ekipa Artystów, a wśród nich również współpracujący z zespołem w pierwszych latach istnienia. Potężne brzmienie pięciu głosów, mocna sekcja rytmiczna i dęta. Zespół przypomni publiczności piosenki z poprzednich płyt jak również nowe, timbowe perełki w aranżacji Fernando del Rio Torres i Jesus Fuentes ( współpracujący na stałe z zespołem kierownik słynnej kubańskiej kobiecej grupy Canela ).

   Duży skład orkiestry (ale nie aż tak liczny jak ma być tym razem) widzieli ostatnio uczestnicy pierwszego Festivalu Cubano w Krakowie w 2010r. Zapraszamy więc na ten niecodzienny i unikatowy koncert wszystkich miłośników kubańskiej muzyki. Będzie uczta dla uszu i niepowtarzalna okazja usłyszenia zespołu na żywo!